Monday, August 15

अस्ट्रेलियामा बयान दिन अदालत आएकी युवतीले अदालतभित्रै शारीरिक सम्बन्ध राख्न थालेपछि…

July 26, 2022

काठमाडौं । अदालतमा हाजिर हुन पर्खिरहेका एक जोडीले अदालतमा नै यौन दुर्व्यवहार गर्न थाले । त्यतिबेला दुवै जना अदालतको प्रतीक्षालयमा थिए । जोडीको यो कर्म सिसिटिभीमा कैद भएको छ ।

यस विषयमा मुद्दा दर्ता भएको थियो र अहिले सोही अदालतले दुवैलाई सजाय सुनाएको छ ।यो घटना जुन २८ को हो । क्रोनिकल अखबारका अनुसार अस्ट्रेलियाको टुउम्बा मजिस्ट्रेट अदालतमा १९ वर्षीया शेमेका जुली लिडिङ एक मुद्दामा उपस्थित हुन आएकी थिइन् ।

उनको साथमा उनको पार्टनर जेक जेम्स क्विन पनि आइपुगे। मुद्दाको सुनुवाइ हुनुअघि दुवै जना अदालतको प्रतीक्षालयमा पर्खिरहेका थिए । प्रहरी अभियोजक क्यामरुन फ्रान्सिसले यस अवधिमा जोडीले यौन क्रियाकलाप गर्न थालेको बताए ।

केही समयपछि अचानक एकजना सुरक्षा अधिकारी त्यहाँ पुगे । तर जोडी पनि तुरुन्तै सम्हालिए र दुबै पक्राउ परेनन्। सुरक्षा अधिकारीहरू गएपछि उनीहरूले फेरि सुरु गरे। प्रहरी अभियोजक फ्रान्सिसले भने कि सुरक्षा अधिकारी नजरबाट टाढा भएलगत्तै जोडीले फेरि अश्लील कार्य गर्न थाले।

घटनाको दुई दिनपछि ३० जुनमा जोडीलाई नोटिस जारी गरी दुवैलाई प्रहरीसमक्ष उपस्थित हुन भनिएको थियो ।सोलिसिटर नाथन बाउचरले भने कि शमेका र जेकले योजना अनुसार अदालतमा केही गरेनन्। यती नराम्रो असर पर्छ भनेर दुबैले सोचेका पनि थिएनन् ।

मुद्दामा सजाय सुनाउने म्याजिस्ट्रेट क्लेयर केलीले यसलाई “अपमानजनक व्यवहार” भनिन् उनले अदालतमा यस्तो घटना पहिले कहिल्यै नसुनेको बताइन् ।यस मुद्दामा शमेका र जेकलाई ६०–६० घण्टा सामुदायिक सेवाको सजाय सुनाइएको छ ।

Comment