Monday, August 15

टाइगर र दिशाको ब्रेकअप

July 27, 2022

काठमाडौं। बलिउड फिल्म उद्योगमा कैयौं सेलिब्रेटीको अफेयरको खबर भाइरल भइरहन्छ। यीमध्ये कैयौं स्टार विवाहको बाटोसम्म पुग्छ भने कैयौंको बीचमा नै ब्रेकअप हुने गरेको छ।

झण्डै ६ वर्षसम्म डेट गरेका अभिनेता टाइगर श्राफ र अभिनेत्री दिशा पटानीको जोडीको ब्रेकअप भएको छ। जोडीको के कारणले ब्रेकअप भयो भन्ने केही कारण खुलेको छैन।

तर यो जोडीको सम्बन्ध केही समययता ठीकसँग नचलिरहेको उनीहरु निकट स्रोतले जानकारी दिएको छ। जोडीमा केही असमझदारी भएपछि एकापसको सहमतिमा सम्बन्धबाट बाहिरिने निर्णय लिएका छन्।

टाइगरका एक साथीले पनि उनीहरुको प्रेम सम्बन्ध पहिलाको जस्तो नरहेको खुलासा गरेका छन्। दुवैको ब्रेकअप भएपछि उनीहरु आ–आफ्नो काममा केन्द्रीत रहेको उनको दाबी छ। ब्रेकअपका विषयमा टाइगर र दिशाले हालसम्म कुनै प्रतिक्रिया दिएका छैनन्। ब्रेकअप अघि टाइगर र दिशा विभिन्न स्थानमा घुमिरहेको अवस्थामा भेटिन्थे।

यो पनि ० यस महिनाको १७ तारिखमा पाकिस्तानको सबैभन्दा ठूलो राज्य पञ्जाबमा भएको उपचुनावमा इमरान खानको नेतृत्वमा रहेको पाकिस्तान तेहरिक-ए-इन्साफ (पीटीआई) को भारी जितपछि सर्वोच्च अदालतले मंगलबार पीटीआईको पक्षमा निकै महत्त्वपूर्ण फैसला सुनाएको छ।

सर्वोच्च अदालतले मंगलबार राति ११:३० बजे पञ्जाबका गभर्नरलाई इमरान खानको पार्टी पीटीआईका मुख्यमन्त्री उम्मेदवारलाई मुख्यमन्त्रीमा नियुक्त गर्न आदेश दिएको छ । सर्वोच्च अदालतले राज्यपालले मानेनन् भने राष्ट्रपतिले मुख्यमन्त्री नियुक्त गर्नुपर्ने भनेको छ ।

पञ्जाबमा जुलाई १७ मा भएको उपचुनावमा पूर्व प्रधानमन्त्री इमरान खानको पार्टी तहरीक-ए-इन्साफले २० मध्ये १५ सिट जितेको थियो । पीटीआईको यो सफलतापछि पञ्जाबका मुख्यमन्त्री तथा पीएमएल-एन नेता हम्जा शाहबाजले मुख्यमन्त्री छाड्ने निर्णय भएको छ ।

यसअघि यी सबै २० सिटमा पीटीआईसँग एमपीए (प्रान्तीय सभाका सदस्य) थिए तर यस वर्ष अप्रिलमा इमरान खानले प्रधानमन्त्री पदबाट राजीनामा दिएसँगै पञ्जाबमा पनि उनको पार्टीको सत्ता खोसियो ।

अप्रिलको अन्त्यमा पञ्जाब प्रान्तका तत्कालीन नेता र पीटीआई नेता सरदार उस्मान बुजदारविरुद्ध अविश्वासको प्रस्ताव पेश गरिएको थियो। तर पीटीआईका २० सांसदले आफ्नो नेतालाई भोट दिएनन् ।

जसको फलस्वरूप पूर्व प्रधानमन्त्री नवाज शरीफका छोरा हम्जा शाहबाज यस प्रान्तको मुख्यमन्त्री बनेका छन् । यद्यपि, यस घटनापछि इमरान खानले पाकिस्तानको निर्वाचन आयोगलाई देशको दलबदल विरोधी कानून अन्तर्गत विद्रोही सांसदलाई अयोग्य घोषित गर्न माग गरेका छन्।

त्यस पछि, निर्वाचन आयोगले मेमा पीटीआईको पक्षमा फैसला गर्दै ती सबै २० सांसदहरूलाई अयोग्य घोषित गर्‍यो। यससँगै १७ जुलाईमा यी सिटहरूमा उपचुनावको घोषणा भएको थियो ।

यस उपनिर्वाचनमा सबै अयोग्य सांसदहरूले पीएमएल-एन टिकटमा आफ्नो भाग्य परीक्षण गरे, तर तीमध्ये चार मात्र सफल भए। एक सिटमा स्वतन्त्र उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।

Comment