Wednesday, August 10

पूर्व अर्थमन्त्री निर्दोष सावित हुनुभयो : प्रचण्ड

July 29, 2022

काठमाडौँ ।

नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले तत्काल समाजवादी केन्द्र नबन्ने बताएका छन् ।

राजधानीमा शुक्रवारदेखि शुरू भएको प्रेस सेन्टर नेपालको केन्द्रीय समितिको दोस्रो पूर्ण बैठकलाई सम्बोधन गर्दै उनले आसन्न निर्वाचनमा परिवर्तन पक्षधर वामपन्थीको मोर्चा बनाउन खोजिएको प्रस्ट्याए ।

‘तत्काल समाजवादी केन्द्र बन्दैन, निर्वाचनका लागि वामपन्थीको मोर्चा बनाउन खोजिएको हो,’ उनले भने, ‘त्यसमा छलफल जारी छ, निष्कर्ष निस्केको छैन ।’

वर्तमान सत्ता गठबन्धनमा रहेको वामपन्थी शक्तिहरू आगामी निर्वाचनमा मोर्चा बनाएर जान लागेका छन् । त्यसका लागि नेकपा माओवादी केन्द्र, नेकपा एकीकृत समाजवादी, जनता समाजवादी पार्टीलगायत दल आन्तरिक छलफलमा जुटेका छन् ।

अध्यक्ष दाहालले नेपाली राजनीतिको मूलधार माओवादी आन्दोलन भएको भन्दै जनताको असली पार्टी माओवादी भए पनि यो विषयलाई स्थापित गर्न नसकिएको बताए । माओवादी पार्टीको दबाबमा ‘स्टेट पार्टनसीप प्रोग्राम’ (एसपीपी) लाई नेपाल सरकारले अस्वीकार गरेको जनाउँदै उनले विगतमा एसपीपीमा सहभागी हुनुपर्छ भनेर लागि परेको पार्टी र नेता अहिले बढी राष्ट्रवादी देखिन खोजेको बताए ।

निर्वाचनसम्म वर्तमान गठबन्धनलाई कायमै बनाएर लैजाने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्दै उनले आगामी निर्वाचनसम्म र आवश्यकता रहँदासम्म गठबन्धन कायम रहने बताए । ‘परिवर्तनका एजेण्डा उल्ट्याउने प्रवृत्ति अहिले पनि जारी छ । त्यसकारण पनि गठबन्धन आवश्यक छ,’ उनले भने ।

इतिहासकै राम्रो बजेट ल्याएको पूर्व अर्थमन्त्रीबारे प्रतीपक्षी दलले अनावश्यक कुप्रचार गरेको उनले बताए । ‘छानबिन समितिले प्रतिवेदन बुझाएको छ, पूर्व अर्थमन्त्री निर्दोष सावित हुनुभयो । यसले पनि पुष्टि गरेको छ,’ अध्यक्ष दाहालले भने ।

Comment