Wednesday, August 10

रहेनन् शताब्दी, शनिबार राती आफ्नै निवासमा निधन

July 31, 2022

दमौलीः

शताब्दी पुरूष भिम बहादुर बस्नेतको निधन भएको छ । तनहुँको व्यास नगरपालिका वडा नं १ घर भएका उनको शनिबार राती आफ्नै निवासमा निधन भएको आफन्तले जानकारी दिएका छन् ।

१९७९ सालमा जन्मेका बस्नेत सय बर्ष पूरा भएका थिए । बेलायती सैनिकमा समेत जागिरे बस्नेत व्यास क्षेत्रमा लामो समय सामाजिक अभियन्ताको रुपमा सक्रिय बने ।

साविक कर्लुङ्ग गाँउ पञ्चायतको उप्रधानपञ्च, दमौली छाब्दी मोटर मार्गको स्थापनाकालीन अध्यक्ष तथा व्यास नगरपालिका क्षेत्रका विभिन्न विद्यालयमा व्यवस्थापन समितिमा रहेका स्व .बस्नेत राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी तनहुँका सस्थापक सदस्य एवम् पूर्व अध्यक्ष समेत हुन् ।

यो पनि – पूर्व अर्थमन्त्री जनार्दन शर्मा फेरि अर्थमन्त्रीको जिम्मेवारीमा फर्कने पक्का भएको छ। कर विज्ञ भन्दै नेपाल सरकारकै पूर्व नायब सुब्बालाई जेठ १४ को राति अर्थ मन्त्रालयमा प्रवेश गराएरै करका दरहरु हेरफेर गराएको आरोप लागेपछि राजीनामा दिएका शर्मालाई नै माओवादी केन्द्रले फेरि अर्थमन्त्रीकै जिम्मेवारीमा पठाउने भएको हो।

पदाधिकारी चयन गर्ने एजेन्डा रहेको भोलिको स्थायी कमिटी बैठकले शर्मालाई पुनः जिम्मेवारीमा फर्काउन सिफारिस गर्ने र प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मन्त्रीपरिषद् हेरफेर गर्ने माओवादी केन्द्रका नेता हरिबोल गजुरेलले जानकारी दिएका छन्।

ुउहाँ (शर्मा) पुनर्बहाली हुनुहुन्छ। राजीनामा दिएर बसेकाले भोलि बस्ने बैठकले पुनः सिफारिस गरेर पठाउने भन्ने तयारी छ। त्यसपछि प्रधानमन्त्रीले हेर्नुहोला। उनले भने,अनावश्यक ह्युमिलेटेड गरेको हुनाले एक पटक बनाउनुपर्छ भन्ने छ, टुङ्गिएको छैन।

माओवादी केन्द्रले अर्थमन्त्रीमा शर्माको पुनरागमन गराएर मात्रै निर्वाचनको मिति तोक्न दिने संकेत गरेको छ। आरोपित व्यक्तिलाई संसदीय छानबिन समितिले नै सफाइ दिएपछि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवालाई पनि सजिलो भएको छ।

शर्मालाई मन्त्री नबनाए आगामी चुनावमा पहिलो पार्टी बन्ने कांग्रेसको सपना साकार नहुने देखेपछि देउवाले आफैसँग राखेको मन्त्रालय शर्माकै जिम्मा लगाउने मनस्थिति बनाइरहेका कांग्रेसकै कतिपय नेताहरु बताउँछन्।

Comment