Ultimate magazine theme for WordPress.

गृहमन्त्रालयले जारि गर्यो यस्तो वि’ज्ञप्ती, ११४९ मा फोन गर्न अनुरोध

445

काठमाडौं, गृह मन्त्रालयले कोरोना भाइरसको उपचारमा ख’टिएका स्वास्थ्यकर्मी, सुरक्षाकर्मी वा राष्ट्रसेवक कर्मचारीलाई डेरा÷घरमा आउजाउमा अ’वरोध गर्नेलाई का’रवाही गर्ने जनाएको छ । मन्त्रालयले एक वि’ज्ञप्ती निकालेर अ’वरोध गर्ने जो कोहीलाई पनि का’रवाही गर्ने स्पष्ट पारेको हो ।महामारी नियन्त्रणमा ख’टिएकाहरूलाई हु’लहुज्जत गर्ने, ध’म्की दिने, बसोबास गरेको घर वा डेरामा आउन–जान नदिने, घेराउ गर्ने वा दु’र्व्यवहार गर्नेलाई कडा का’रवाही गर्न सम्बन्धित निकायलाई निर्देशन दिइएको गृह मन्त्रालयका प्रवक्ता चक्रबहादुर बुढाद्वारा जारी वि’ज्ञप्तीमा उल्लेख छ ।

‘यदि कसैले माथिका कुनै ह’र्कत गरेमा गृह मन्त्रालयको टोल फ्रि नम्बर ११४९ वा नेपाल प्रहरीको १०० नम्बरमा फोन गर्नुहोला,’ वि’ज्ञप्तीमा भनिएको छ । स्थानीयवासीको नाममा उ’श्रृखल गु’ण्डाहरूले काठमाडौं, मोरङ र चितवनमा कोभिड–१९ को नियन्त्रणमा ख’टेकाहरूलाई दु’व्र्यवहार गरेपछि यस्तो निर्देशन दिनुपरेको मन्त्रालयले जनाएको छ ।