Ultimate magazine theme for WordPress.

प्रधानमन्त्रीका शव्द–शव्द सुनेर मन्त्रीहरूको उ’देकलाग्दो अनुहार !

369

काठमाडौं, केही महिनायताको शा’न्त र सौ’म्य प्रस्तुतिलाई भं’ग गर्दै गत बिहीबारको क्या’बिनेट बै’ठकमा प्रधानमन्त्री केही आ’क्रोशित भा’वमा पे’श हुनुभयो । ‘यो तपाईंको वि’रोध होइन डाक्टरसा’ब’ भन्दै त्यही बै’ठकपश्चात् अर्थमन्त्रीबाट रा’जीनामा दिएका डा.युवराज खतिवडालाई ढा’डस दिएर भने, ‘यो आ’क्रोश मप्रतिको हो ।’कस्तो अ’चम्म भने, एउटा गै’रराजनीतिक र नो’करशाह पृ’ष्ठभूमिको मान्छेलाई ट’पक्कै टिपेर साढे दुई वर्ष देशको अर्थमन्त्री बनाइदिनु, अनि ऊ ह’ट्ने स्थिति भएपछि सम्बन्धित व्यक्तिले व्यक्त गर्नुपर्ने आ’भारीका शव्द उल्टै प्रधानमन्त्रीका तर्फबाट आउनु ।

यस्तो संवाद सुनेर केटाकेटीदेखि नै राजनीति गर्दै त्यही क्या’बिनेटमा मन्त्री भएर गएका नेताहरूले दि’क्क मान्ने नै भए । एउटा मान्छेको मायाले कति फरक पार्दछ जिन्दगीमा भनेझैं व्यक्त गर्न नमिल्ने, तर डा.खतिवडाको ता’रिफ गर्ने प्रधानमन्त्रीका शव्द–शव्द सुनेर मन्त्रीहरू उ’देकलाग्दो अनुहार बनाइरहेका थिए ।रा’जीनामा त यसअघि प्रधानमन्त्रीका प्रियपात्र मानिने गोकुल बाँस्कोटादेखि शेरबहादुर तामाङहरूले पनि दिएका थिए । युवराज हेरी गोकुल, शेरबहादुरहरू कता हो कता राजनीतिक मान्छे ! गु’च्चा खेल्ने उमेरदेखि नै राजनीतिमा लागेका यिनीहरूको राजीनामाप्रति प्रधानमन्त्रीले त्यस्ता कुनै सहानुभूतिको शब्द ख’र्चिएन तर युवराजको रा’जीनामाले उनलाई निकै नै पोलेजस्तो बुझिन्थ्यो, उनकै शब्दबाट ।

प्रधानमन्त्रीले युवराजतिर हेरेर भने, ‘देशको आर्थिक उ’न्नति हुन नदिन, राजनीतिक स्था’यित्व कायम रहन नदिन, स’मृद्ध नेपाल, सु’खी नेपाली देख्न न’चाहनेहरूको खेल हो यो । तपाईंको केही दो’ष होइन । अरुतिरबाट नसकेपछि मलाई घे’राबन्दी गर्न यस्तो गरियो ।चि’न्ता नगर्नुस्, तपाईंको आवश्यकता अहिले पनि राष्ट्रलाई छ ।’ त्यसक्रममा प्रधानमन्त्रीले तीनपटक नामै कि’टेर ‘धन्यवाद’ शब्द दोहो¥याए ।युवराजलाई त्यति भनिसकेपछि बल्ल अरु मन्त्रीहरूतिर गरे । र, भने, ‘तपाईंहरूले पनि कुनै चि’न्ता नलिई काम गर्नुप¥यो ।

मन्त्रिपरिषद् हेरफेर हुन्छ भनेर निक्कै ठूलो ह’ल्ला फिँ’जाइएको छ । तपाईंहरूलाई पनि आज हो कि भोलि भन्ने परेको होला । तर, त्यस्तो कुनै चि’न्ता नलिनुस् । आ–आफ्नो मन्त्रालयमा ध्यान दिएर काम गर्नुस् । ह’ल्ला गरिएजस्तो आजैभोलिमा मन्त्रिपरिषद् हे’रफेरको कुरा हुँदैन । खालि भएको मन्त्रालयमा अर्को मन्त्री पठाउने वा के गर्ने भनेर एउटा निर्णय होला । योबाहेक पूरै क्या’बिनेट नै फे’रिन्छ भन्नेखालका ह’ल्लाहरूमा स’त्यता छैनन् ।’यति भनिसकेपछि बल्ल बै’ठक ए’जेण्डाहरूमा प्रवेश गरेको जनआस्थामा खबर छ ।