Ultimate magazine theme for WordPress.

७ कागती प्रयोग गर्ने आश्चर्यजनक तरिका, देखाउनै लाज लाग्ने हात होस् या अनुहार एक छिनमै सफा

1,112

एजेन्सी – कागतीको चिया धेरै नै स्वादिष्ट हुने भएकोले प्राय सबैले यसलार्ई पिउने गर्दछन् । तर के तपाइँलाई कागतीमा हुने अरु गुणबारे थाहा छ ?कागतीमा स्वास्थ्य र सौन्दर्यलाई प्रभाव पार्ने चमत्कारिक गुण हुन्छ । कागतीले हाम्रो कपाललाई प्राकृतिक रुपमा सुन्दर , बलियो र बाक्लो बनाउन मद्धत गर्नुको साथै छालामा पनि राम्रो असर पुर्याउँदछ । कागतीमा भिटामिन सी पाइनुको साथै ए’न्टिअक्सिडेन्ट गुण हुने भएकोले यसले बोसोलाई ह’टाउनमा पनि मद्धत गर्दछ । आज हामी तपाइँलाई सौन्दर्यताको लागि कागतीको प्रयोगबाट हुने फाईदाबारे जानकारी दिन्छौं ।

कागतीले कपाललाई चम्किलो र सुन्दर बनाउँछ ।यदि तपाइँ आफ्नो कपाललाई चम्किलो र सुन्दर बनाउन चाहनुहुन्छ भने , कपालमा कागतीको रसलाई राखि घाममा सुकाउनुहोस् । सूर्यको मद्धतबाट कागतीले कपाललाई चम्किलो तथा आर्कषक बनाउँदछ । राम्रो परिणामको लागि कमसेकम हप्तामा १ पटक यसको प्रयोग गर्नुहोस् ।कागतीले तपाइँको ओंठलाई सुख्खा हुन दिदैन ।ओंठलाई सुख्खा हुन नदिनको लागि तपाइँले प्राकृतिक उपायको रुपमा कागतीको प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ । यसको लागि सुत्नुभन्दा अगाडि ओंठमा ताजा कागतीको रसको प्रयोग गर्नुहोस् ।

कागतीलाई दु’र्गन्ध ह’टाउनको लागि प्रयोग गर्न सकिन्छ ।धेरै विशेषज्ञहरुको अनुसार कागतीलाई काखीको दु’र्गन्ध ह’टाउनको लागि उत्कृष्ट वस्तुको रुपमा प्रयोग गर्न सकिन्छ । यसले दु’र्गन्ध ह’टाउने मात्र नभई काखीको कालो दा’गलाई ह’टाउनमा पनि सहयोग गर्दछ ।कागतीमा सा’इट्रिक ए’सिड पाईन्छ । जसले जि’वाणुहरुलाई न’ष्ट गरी दु’र्गन्धलाई ह’टाउँदछ । त्यसैले यसले आ’पतकालीन दु’र्गन्ध ह’टाउने काम गर्दछ । यसको लागि कागतीको रसलाई जौसँग मिसाउनुहोस् । त्यसपछि यसमा अलिकति महलाई मिसाई पेस्ट बनाई लगाउनुहोस् ।

कोठ्ठीलाई ह’टाउनको लागि कागतीको प्रयोग गर्न सकिन्छ ।कागतीले वि’षालुपदार्थलाई ह’टाउने तथा छालालाई सफा राख्ने काम एउटै समयमा गर्दछ । यसै कारणले गर्दा यसको प्रयोग कोठ्ठीको स’मस्याबाट छु’ट्कारा पाउनको लागि पनि गर्न सकिन्छ । यसको लागि आफ्नो अनुहारको छालामा कागतीलाई द’ल्नुहोस् । र १० मिनेट त्यसै छो’ड्नुहोस् । यसलाई लगाईसकेपछि घामबाट भने टाढा रहनुुहोस् । कागतीले तपाइँको छालाको चि’ल्लोलाई ह’टाई अनुहारलाई आर्कषक बनाउँदछ ।कागतीको मद्धतबाट छालाको हेरविचार गर्न सकिन्छ ।

एउटा कागतीको रसलाई कपासको मद्धतले अनुहारमा लगाउनुहोस् । यसलाई तपाइँले घामभन्दा टाढा बसेर गर्नुपर्ने हुँदा यसको प्रयोग सुत्नुभन्दा अगाडि गर्नुहोस् ।कागतीले छालाको दा’गलाई ह’टाउँदछ ।छालामा विभिन्न कारणहरुले गर्दा दा’ग बस्न सक्दछ । जस्तै : घा’उ , रो’गहरु , आहार , सूर्यको किरण आदि । जस्ले हाम्रो सौ’न्दर्यतामा कमी ल्याउँदछ । तपाइँले आफ्नो छालाको दा’गलाई कागतीको मद्धतबाट सजिलै ह’टाउन सक्नुहुन्छ । यसको लागि थोरै कागतीको रसलाई दा’ग भएको छालामा लगाउनुहोस् ।त्यसपछि यसलाई १५ मिनेटसम्म त्यसै छो’ड्नुहोस् ।

यसपछि चिसो पानीले पखाल्नुहोस् । घामले यसको असरलाई उल्टो पनि गर्न सक्ने हुँदा यसको प्रयोग सुत्नुभन्दा अगाडि गर्नुहोस् ।कागतीको प्रयोगले नङ्गलाई सीधा र सेतो बनाउन सकिन्छ ।कागतीलाई तपाइँले नङ्गलाई सीधा बनाउन तथा यसको दा’गलाई ह’टाई सेतो बनाउनको लागि पनि प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ । यसको लागि केही कागतीको रसलाई २ चम्चा जै’तुनको तेलसँग मि’साउनुहोस् । त्यसपछि यसलाई नङ्गमा प्रयोग गर्नुहोस् ।