Monday, August 15

अमेरिका: घरमा पालेको अजिंगरले घाँटीमा बेरिएर मालिकलाई मार्‍यो

August 2, 2022

काठमाडौं ।

१८ फिट लामो पाल्तु सर्पले आफ्नो मालिकको हत्या गरेको छ । सर्पको आक्रमणको चौथो दिनमा अस्पतालमा मालिकको मृत्यु भएको थियो । यी व्यक्ति सर्प र सरीसृप जनावरहरूको लागि धेरै भावुक थिए। उनले प्रायः मानव वस्ती भएको क्षेत्रबाट सर्पको उद्धार गरे।

एबीसी न्यूजको रिपोर्ट अनुसार २७ वर्षीय इलियट सेन्सम्यान पेन्सिल्भेनिया (अमेरिका) निवासी थिए । इलियटले बोआ कन्स्ट्रक्टर वा यो जस्तै सर्प राखेका थिए। यो सर्पले सेन्सम्यानको घाँटी नराम्ररी समातेको थियो । जसका कारण उनलाई ‘एनोक्सिक ब्रेन इन्जुरी’ भयो ।

सर्पले सेन्सम्यानलाई यसरी बेरेको थियो कि मस्तिष्कमा अक्सिजनको आपूर्तिमा अवरोध पुगेको थियो, जसले इन्द्रियको मृत्यु भएको थियो। लेहाई काउन्टी कोरोनर कार्यालयबाट जारी विज्ञप्तिमा यो कुरा बाहिर आएको हो।

यसअघि प्रहरीको टोली पेन्सल्भेनियास्थित सेन्सम्यानको घरमा पुगेको थियो । प्रहरीले एक व्यक्तिको घाँटीमा सर्प बेरिएको सूचना पाएको थियो । प्रहरी टोली घटनास्थलमा पुग्दा सेन्सम्यान बेहोस भएका थिए र कुनै प्रतिक्रिया दिन सकेनन् । उनको घाँटीमा सर्प बेरिएको थियो।

यो सर्प निकै लामो भएकाले प्रहरीले सर्पलाई गोली हान्न बाध्य भएको थियो । त्यसपछि प्रहरी टोलीले सेन्सम्यानलाई अस्पताल लगे जहाँ ४ दिनपछि उनको मृत्यु भयो । ‘द मर्निङ कल’सँग कुराकानी गर्दै सेन्सम्यानका आफन्तले भने–उनी प्रायः बस्तीबाट सर्प समात्ने गर्थे ।

सेन्सम्यानका साथी जेरेमी रियोस ग्रिफिनले उनलाई मार्ने सर्प अजिंगर जातको सर्प भएको बताए । सन् २०१६ मा युनिभर्सिटीमा सेन्सम्यानसँग उनको मित्रता थियो । ग्रिफिनले यो पनि बताए कि सेन्सम्यान सर्प र सरीसृपको बारेमा धेरै भावुक थिए।

Comment