Ultimate magazine theme for WordPress.

निकै चलाख र बुद्धिमानी हुन्छन् यी ५ राशिका महिलाहरु

549

काठमाडौँ । हामी कति बुद्धिमान या समझदार छौँ भन्ने कुरा हामी आफैँ बताउन सक्दैनौ। समझदारी या हाम्रो बुद्धि कौशलको अनुमान तब मानिसलाई थाहा हुन्छ, जब हामी कुनै विपत्तिमा आफ्नो दिमागको सही प्रयोग गर्छौँ। च’लाखीपूर्वक बुद्धिको प्रयोग गर्नु पनि एक कला हो, जो हाम्रो ज्योतिषीय गुणमा समावेश छ । हुनतः हरेक महिलामा आ आफ्नो गुण हुन्छ तर आज हामी राशिको माध्यमले थाहा पाउने छौँ कि वास्तवमा कुन–कुन राशि भएका महिला अधिक चलाक र बुद्धिमान हुन्छन् ?ज्योतिषशास्त्रका अनुसार, आज यहाँ ती राशिहरूको बारेमा चर्चा गरिएको छ, जो सबैभन्दा बढी बुद्धिमान महिलाको श्रेणीमा पर्दछन्।

सिंह राशि:च’लाखको राजा सिंह राशि भएका महिलाहरुलाई यदि कुनै यस्ता काम दिनुहोस्, जसमा बढी दिमाग लगाउनु पर्ने आवश्यकता पर्दछ। हुनसक्छ कि उनीहरूले पहिलो पटक त्यो काम नबुझे पनि तर हार मान्दैनन्। यस राशिका महिलाहरुले थोरै ढि’लो स’मझदारी देखाउँछन् तर यसको अर्थ यो पनि होइन कि यी मानिसहरू बुद्धिमान हुँदैन। यिनीहरू कुनै पनि काम सो’च्नको लागि थोरै समय लगाउँछन् तर यिनीहरूले एक पटक गर्छु भनेपछि त्यो ग’रेर छो’ड्छन्।

कन्या राशि:आ’लोचक र वि’श्लेषक ज्योतिष शास्त्रका अनुसार कन्या राशि हुने महिलाहरुको सबैभन्दा ठूलो विशेषता नै यिनीहरू ज्या’दै बुद्धिमानी हुन्छन्। यी महिलाहरुले उ’चित अवस्थामा मात्र प्र’तिक्रिया जनाउँछन्। यिनीहरू एक–एक गरि आफ्नो दि’मागमा वि’चारलाई सि’र्जना गर्दछन् र सही समयमा नै ब’लियो रहेको त्यस विचारलाई सबैको अ’गाडी देखाउँछन्। यी मानिसहरू अवस्थालाई वि’श्लेषण गरेर मात्र अगाडी बढ्छन्।

तुला राशि:हरेक समस्याको सहजै स’माधान निकाल्न तुला राशि भएका महिलाहरु आफ्नो बुद्धिमानीको कारण नै चिनिन्छन्। यो राशि भएका महिलाहरु आफ्नो स्तरमा आइडिया सोच्ने गर्दछन् र यसलाई एक अलग ढंगले प्र’दर्शन गर्दछन् ।यदि कुनै सोचलाई परिवर्तन गरी केही नयाँ काम गराउने सोच्नुहुन्छ भने यसको लागि तुला राशि भन्दा राम्रो कुनै राशि हुनसक्दैन। तुला राशि भएका महिलाह्ररुसँग हरेक समस्याको समाधन हुन्छ । जब कुनै पनि स’मस्या उत्पन्न भएमा यस राशिका महिलाले हरेक किसिमले स’माधान निकालेर नै छोड्छन्। यस राशिका महिलाहरु एकदमै मिलनसार मित्र र राम्रो सल्लाहकार मानिन्छन्।

कुम्भ राशि:कुम्भ राशिका महिलाहरु सबैभन्दा बढी स’मझदार हुन्छन् किनकी यी मानिस हरेक स्थिति अनुकूल नै निर्णय लिन्छन्। यस राशिका महिलाहरु सबैभन्दा अलग सोचका हुन्छन् । यिनिहरूको दि’मागमा सधैँ अ’लग र क्रिएटिभ आइडियाले जन्म लिन्छ। यो राशि भएका महिलाहरु आफ्नो कु’शलतालाई देखाउन कहिलै पछि हट्दैनन् । यी महिलाहरुमा सबैको मनमा राज गर्ने कौशल हुन्छ। यिनीहरू ज्ञानको धनि हुन्छन्, आफ्नो गहन ज्ञानको कारणले यी मानिस हरेक स’मस्याको कुनै न कुनै हल निकाल्छन्।

मीन राशि:यस राशिलाई भावुक राशि भनिन्छ र जब कुरा दि’माग चलाउने आएमा यो राशि भएका महिलाहरु आफ्नो हिसाबले काम गर्छन्। यदि यिनीहरूमा कुनै ए’कदमै महान विचार छ भने त्यसमा हृदय देखि नै काम गर्छन् र त्यसलाई सबैको सामु ल्याउन अधिक मेहेनत गर्छन् । यी राशि भएका महिलाहरु एक महान बुद्धिको स्वा’मी हुने गर्छन्।