Monday, August 15

आज शनिबारको राशिफल : तपाईको दिन शुभ-अशुभ कस्तो रहला ? यी राशिलाई लाभको योग छ

August 6, 2022

काठमाडौँ :

वैदिक ज्योतिष शास्त्रमा कुल १२ राशिको वर्णन गरिएको छ। हरेक राशिको स्वामी ग्रह हुन्छ। ग्रह-नक्षत्रको चालबाट राशिफलको आँकलन गरिन्छ।

साउन २१ गते शनिबारर ग्रह-नक्षत्रका स्थितिका कारण केही राशिहरुका लागि शुभ हुनेछ भने केही राशिका मानिसले कठिनाइको सामना गर्नुपर्नेछ। शनिबारको दिन शनि देवको नाममा समर्पित हुने गर्दछ।

शनिबार शनि देवाको विधि-विधानपूर्वक पूजा-अर्चना गरे हरेक मनोकामना पूरा हुने साथै कुण्डलीमा रहेको शनिको अशुभ स्थितिले पनि शुभ फल दिने मान्यता रहेको छ।

त्यसै पनि शनि देवलाई व्यक्तिको कर्म अनुसार फल दिने देवको रुपमा चिनिन्छ । शनिबारको दिन कुन राशिका जातकलाई लाभ हुनेछ र कुन राशिका व्यक्तिहरु सजग रहनुपर्नेछ त ? पढ्नुहोस् मेष देखि मीनसम्मको राशिफल :

मेष राशि – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो, अ (Aries) : –

मन प्रसन्न रहनेछ। आत्मविश्वास प्रचुर मात्रामा रहनेछ। पारिवारिक समस्याले सताउन सक्छ। जीवन कष्टदायी हुन सक्छ। बाबुको सहयोग मिल्नेछ । क्रोधको क्षण र सन्तुष्टिको भावना रहनेछ। सन्तानबाट शुभ समाचार पाउन सकिनेछ । स्वास्थ्यको ख्याल गर्नु होला। आमाबाट धन प्राप्तिको सम्भावना छ । प्रतिस्पर्धात्मक परीक्षा र अन्तर्वार्तामा सफलता मिल्नेछ। लाभको अवसर मिल्नेछ ।

वृष राशि – इ, उ, ए, ओ, बा, बि, बु, बे, बो (Taurus) : –

अनावश्यक विवाद र झगडाबाट टाढा रहनुहोस्। साथीभाइसँग सद्भाव कायम राख्नुहोस्। काममा केही थप जिम्मेवारी आउन सक्छ। काम बढी हुनेछ । मनमा शान्ति मिल्नेछ। पारिवारिक जीवन सुखमय रहनेछ। कुराकानीमा धैर्य राख्नुहोस्। मनमा आशा र निराशाको मिश्रित भावना रहनेछ। यात्रामा जान सकिन्छ । साथीभाइको सहयोग मिल्नेछ । शैक्षिक कार्यमा अवरोध आउन सक्छ। शुभ समाचार प्राप्त हुनेछ।

मिथुन राशि – का, कि, कु, घ, ङ, छ, के, को, ह (Gemini) : –

व्यापारिक कार्यमा रुचि बढ्नेछ । नाफा बढ्नेछ। कुराकानीमा नम्रता कायम राख्ने प्रयास गर्नुहोस्। आत्मविश्वासको कमी रहनेछ । धेरै क्रोध र जोशबाट बच्नुहोस्। मानसिक दुविधा रहनेछ। केही साथीभाइसँग वैचारिक मतभेद हुन सक्छ। कला र संगीतमा आकर्षित हुन सक्छ। जागिरमा परिवर्तन हुनसक्छ । जीवनसाथीको सहयोग मिल्नेछ । लाभको अवसर मिल्नेछ ।

कर्कट राशि – हि, हु, हे, हो, डा, डि, डु, डे, डो (Cancer) : –

नावश्यक क्रोधबाट टाढा रहनुहोस्। जागिरको परीक्षा र अन्तर्वार्तामा राम्रो नतिजा प्राप्त हुनेछ। आमाको स्वास्थ्यमा सुधार आउनेछ । मनमा शान्ति मिल्नेछ। आत्मविश्वास प्रचुर मात्रामा रहनेछ। परिवारमा धार्मिक कार्य सम्पन्न हुनेछन् । काममा अधिकारीको सहयोग मिल्नेछ । प्रगतिको बाटो खुल्नेछ । खर्च धेरै हुनेछ। रोकिएका काम बन्नेछन्। अनावश्यक तनावबाट बच्नुहोस्।

सिंह राशि – मा, मि, मु, मे, मो, टा, टि, टु, टे (Leo) : –

आम्दानीमा ह्रास आउन सक्ने र खर्च बढी हुने अवस्था आउन सक्छ। ऋण लिन वा कसैलाई दिनमा सावधान रहनुहोस्। मान सम्मानमा हानि हुन सक्छ । स्वभावमा चिडचिडापन रहनेछ। कुराकानीमा धैर्य राख्नुहोस्। पुराना साथीभाइसँग पुनः सम्पर्क हुन सक्छ। आत्मविश्वासले भरिपूर्ण हुनुहुनेछ। मनमा क्रोध र असन्तुष्टिको भावना रहनेछ। व्यवसाय विस्तारमा दाजुभाइको सहयोग मिल्नेछ । दिनचर्या अस्तव्यस्त हुनेछ।

कन्या राशि – टो, प, पि, पु, ष, ण, ठ, पे, पो (Virgo) : –

मन विचलित हुन सक्छ। व्यापारमा परिवर्तनको सम्भावना छ । थप दौडधुप हुनेछ। दाजुभाइ वा दिदीबहिनीबाट धन आर्जन गर्न सकिनेछ । स्वास्थ्यको ख्याल गर्नु होला। धैर्यताको कमी हुनेछ। कार्यस्थलमा जिम्मेवारी बढ्न सक्छ। आत्मविश्वास कम हुनेछ। आम्दानीको कमी र खर्चको अत्याधिकताले सताउनुहुनेछ। घरपरिवारमा साना साना कार्यक्रम हुन सक्छन् । परिवारको सहयोग मिल्नेछ ।

तुला राशि – र, रि, रु, रे, रो, ता, ति, तु, ते (Libra) : –

व्यापार बढ्नेछ। लाभको अवसर मिल्नेछ । पारिवारिक जीवन सुखमय रहनेछ। धार्मिक यात्राको कार्यक्रम बन्न सक्छ । बोलीमा कोमलता रहनेछ। स्वभावमा चिडचिडापन पनि रहनेछ । घरमा सुख बढ्नेछ। संचित रकम घट्न सक्छ। कला संगीतमा झुकाव बढ्नेछ। जीवनसाथीको सहयोग मिल्नेछ । पिताबाट धन प्राप्तिको सम्भावना छ । राम्रो अवस्थामा रहनुहोस्।

वृश्चिक राशि – तो, ना, नि, नु, ने, नो, या, यि, यु (Scorpio) : –

पढाइमा रुचि बढ्नेछ। शैक्षिक कार्यमा सफलता मिल्नेछ । काममा कामको बोझ बढ्न सक्छ। अधिकारीहरुको सहयोग मिल्नेछ । आत्मविश्वास प्रचुर मात्रामा रहनेछ। क्रोधको क्षण र सन्तुष्टिको क्षण हुनेछ। पारिवारिक जीवन सुखमय रहनेछ। पारिवारिक जिम्मेवारी बढ्न सक्छ। अभिभावकबाट सहयोग मिल्नेछ । मान-सम्मानमा वृद्धि हुनेछ। कपडामा खर्च बढ्नेछ । साथीभाइको सहयोग मिल्नेछ ।

धनु राशि – ये, यो, भ, भि, भु, ध, फा, ढ, भे (Sagittarius) : –

मनमा नकारात्मकता आउन सक्छ । साथीभाइको सहयोगले आम्दानी बढ्न सक्छ। सुविधा विस्तारमा खर्च बढ्न सक्छ। आत्मविश्वासले भरिपूर्ण हुनुहुनेछ। परिवारमा मनमुटाव हुन सक्छ। आलस्य बढ्नेछ। काममा बाधा आउनेछ । अकादमिक तथा अनुसन्धान कार्यको फलदायी नतिजा आउनेछ । मेहनत धेरै हुनेछ। स्वास्थ्यको ख्याल गर्नु होला।

मकर राशि – भो, ज, जि, खि, खु, खे, खो, गा, गि (Capricorn) : –

आलस्य अति हुन सक्छ। राम्रो अवस्थामा रहनुहोस्। काममा परिवर्तनको सम्भावना छ । आम्दानी बढ्नेछ । कपडामा खर्च बढ्नेछ । पारिवारिक समस्याले सताउन सक्छ। व्यापारमा कठिनाइ आउन सक्छ। जीवनसाथीको स्वास्थ्यमा समस्या आउनेछ । अभिभावकको साथ र सहयोग मिल्नेछ । व्यापारको लागि यात्रामा जान सकिनेछ। काम बढी हुनेछ ।

कुम्भ राशि – गु, गे, गो, सा, सि, सु, से, सो, द (Aquarius) : –

अव्यवस्थित खर्च बढ्नेछ । व्यापार विस्तार हुनसक्छ । दाजुभाइबाट सहयोग मिल्नेछ । आत्मविश्वासमा कमी आउनेछ । रिस र उत्तेजनाको मात्रा बढी हुन सक्छ। क्रोधको क्षण र सन्तुष्टिको भावना रहनेछ। धार्मिक कार्यमा रुचि बढ्नेछ। मिठाई खाने बानी रहनेछ । सवारी साधनको आनन्द बढ्नेछ। लेखन–बौद्धिक कार्यबाट आम्दानी गर्न सकिनेछ । साथीभाइको सहयोग मिल्नेछ ।

मीन राशि – दि, दु, थ, झ, ञ, दे, दो, च, चि (Pisces) : –

अनावश्यक क्रोध र विवादबाट टाढा रहनुहोस्। शैक्षिक कार्यमा रुचि बढ्नेछ, तर सावधान रहनुहोस्। कठिनाइहरू आउन सक्छ। पैतृक सम्पत्तिबाट धन आर्जन गर्न सकिनेछ। पारिवारिक जीवन सुखमय रहनेछ। क्रोधको क्षण र सन्तुष्टिको भावना रहनेछ। जीवन कष्टदायी हुन सक्छ। दाजुभाइको साथ मिल्न सक्छ। स्वास्थ्य सम्बन्धि समस्या रहन सक्छ।

Comment