Ultimate magazine theme for WordPress.

बुधको गोचरले बन्दैछ यस्तो महायोग, यी राशिका मानिस हुनेछन् मालामाल !

232

ग्रहहरु मध्ये सेनापति भनेर चिनिने बुध ग्रह ७ जुलाईको दिनबाट मिथुन राशिमा प्रवेश गर्दैछ। बुध ग्रहको प्रवेशसँगै मिथुन राशिमा शुभ योग मानिने बुधादित्य योगको निर्माण हुनेछ। बुधादित्य योगको निर्माण मिथुन राशिमा बुध र सूर्य एकसाथ भएको कारण हुनेछ।

सूर्य ग्रह यसअघि नै मिथुन राशिमा विराजमान छन्। बुधादित्य योगलाई ज्योतिषशास्त्रमा धेरै नै शुभ मानिन्छ। यस योगको कारण केहि राशिका मानिसले प्रगति, खुशी र समृद्धि र धन प्राप्त गर्न सक्छन्। जान्नुहोस् बुधादित्य योगको बारेमा र यसको महत्व…..

ज्योतिष शास्त्रमा बुधको महत्व -बुध ग्रहलाई बोली, बौद्धिकता, तर्क-वितर्क र मित्रटाको कारक मानिन्छ। ज्योतिष अनुसार सूर्य र शुक्र ग्रह बुधका मित्र ग्रह हुन् भने चन्द्र र मंगल ग्रह यसको दुश्मन ग्रह हुन्। जसको जन्म कुण्डलीमा बुध ग्रह लग्न भावमा छ भने टी व्यक्ति आकर्षक र तर्कसंगत र कुशल वक्ता हुने गर्छन्।

ज्योतिषशास्त्रमा बुधलाई सूर्य जस्तो दिव्य पीतांबरधारी, पूर्ण गहनाले सजिएको, अर्थशास्त्रका जानकार, महान् बुद्धिजीवी, मधुर बोली बोल्ने महान् गणितज्ञ मानिन्छ। मिथुन र कन्या राशिका स्वामी ग्रह बुध मीन राशिमा नीच र कन्या राशिमा उच्च मानिन्छ। सूर्य ग्रहसँग बुधको मिलनका कारण बुद्धदित्य योग गठन हुन्छ।

ज्योतिषशास्त्रका अनुसार सूर्य र बुध ग्रहद्वारा निर्मित बुधादित्य योग बन्न वा पूर्णरूपले फलदायी हुनको लागि सूर्य र बुध बीचको दूरी १० डिग्रीभन्दा बढी हुनुपर्छ। यदि सूर्य र बुध कुनै पनि व्यक्तिको कुण्डलीमा एकसाथ छन् भने यो योग गठन हुन्छ जुन एकदमै शुभ हुन्छ। यस योगमा जन्मिएको व्यक्ति विद्वान, धनी, सम्मानित र सफल हुन्छन्।

बुधादित्य योगका कारण यी राशिलाई हुनेछ अत्यन्त लाभ…. सूर्य र बुध ग्रहका कारण निर्मित भएको बुधादित्य योगका कारण मिथुन, कर्कट, तुला, वृश्चिक र धनु राशिका मानिसले धन लाभ प्राप्त गर्ने सम्भावना उच्च रहेको छ।