Ultimate magazine theme for WordPress.

विश्वकै सबैभन्दा लामो लिं’ग धारी पुरुष सडकमा माग्दै…

736

आफ्नो संवेदनशील अंग विश्वकै सबैभन्दा लामो भएको दाबी गर्ने एक पुरुषले वास्तविकता प्रमाणित गर्न क्या’मेरासामु नै सो अंगका व’जन जोख्न लगाएका छन् ।

‘रोबर्टाे एस्क्विभेल क्यावरेरा’ नामक ती मेक्सिकन पुरुषको लिं’गको लम्बाइ १८ दशमलव ९ इन्च रहेको सञ्चारमाध्यम टि’एमजेडले जनाएको छ । साल्टिल्लो सहरस्थित आफ्नै घरमा जो’खिएको उनको लिं’गको वजन २१ पाउन्ड रहेको छ ।

यसै अनौठो आकारको अंगको आधारमा उनी ‘गिनिज बुक अफ रेकर्डस्’मा आफ्नो नाम लेखाउन चाहन्छन् । ५२ वर्षीय रावर्टोले आफ्नो दा’बीमाथि शंका गर्नेहरूलाई गलत सावित गर्न लिं गको एक्सरेसमेत गराएका छन् । तर, डाक्टरहरू भने उनको लिं गको झन्डै १३ इन्च केवल छाला मात्र हुनुपर्ने बताउँछन् ।

तर, उनी आफ्नो गुनासोसमेत यसरी बताउँछन्– ‘लौ, हेर्नुहोस्, यो घुँडा मुनिसम्म पुग्छ । यसैको कारण म केही पनि गर्न सक्तिनँ । म अ’शक्त छु । म स्थानीय सरकारी निकायले मलाई शारीरिकरूपमा अ’शक्त व्यक्ति घोषित गरियोस् भन्ने चाहन्छु । त्यसपछि म गिनिज उपाधि लिन चाहन्छु ’।

मेक्सिकोको उत्तर–पूर्वी भागमा रहेका साल्टिल्लोका बासिन्दा उनी यसअघि अमेरिकी पुरुष जाहान फाल्कोनले कायम गरेको यससम्बन्धी की’र्तिमान तो’ड्ने बताउँछन् । फाल्कोनको लिंगको लम्बाइ १३ दशमलव ३८ इन्च रहेको बताइएको छ । एकल जीवन बिताउने क्याबरेरा खानासमेत मागेर खाने गर्दछन् ।

कसरी यति लामो भयो त रोबर्टोको लिं’ग ?उनले डाक्टरहरुलाई बताए अनुसार उनी किशोरावस्थादेखि नै आफ्नो लिं’गमा गहु्रंगो वस्तु झुन्ड्या’एर त’न्काउने गर्थे । ‘लिंगको लम्बाईप्रति उनी संवेदनशील थिए । त्यसैले कलिलै उमेरदेखि आफ्नो लिं’गको लम्बाई बढाउने अभ्यास गर्न थाले,’ डा. सलाजरले भने ।

अस्वभाविक आकारको लिं गले गर्दा रोबर्टोलाई अनेक स’मस्या झे’ल्नु परिरहेको छ । पिशाव राम्रोसँग ननिखि्रने भएकाले बारम्बार मुत्र सं’क्रमण हुने गर्छ । बाहिर नदेखियोस भनेर उनी आफ्नो लिंगलाई सँधै ब्या’न्डेजले तिघ्रामा बाँ’ध्ने गर्छन् । राति घोप्टो परेर सुत्न सक्दैनन् । लिं गकै कारणले उनी कतिपय कामहरु गर्न सक्दैनन् । से क्सको कुरा त उनका लागि असम्भव प्राय छ ।

साइज मिल्ने केटी भेटिने आशा-अमेरिकामा बस्दा २००१ मा रोबोर्टो प्रहरीबाट स’मातिएका थिए । कम उमेरका दुई केटीहरुलाई आफ्नो लिं’ग देखाएको आरोप उनीमाथि थियो । त्यसपछि उनी अमेरिका छो’ड्न वाध्य हुनुपर्‍यो ।उनी अहिले फेरि अमेरिका फर्किने सुरमा छन् ।

एउटा वयस्क मनोरञ्जन कम्पनीले उनलाई लिं’ग घटाउन आर्थिक सहयोग गर्ने अफर गरेको थियो तर, उनले मानेन् । आफ्नो लागि उपयुक्त केटी भेटिने आशा उनलाई अझै छ । त्यसो त भविष्यमा पो,’र्नस्टारका रुपमा चिनिने धो’को पनि छ उनको ।रोबर्टो भन्छन्, ‘म फेरि अमेरिका गएर से’टल हुन चाहन्छु । त्यहाँ धेरै केटीहरु छन् । मलाई साइज मिल्ने एउटी केटी कसो नभेटाउँला ?’