Ultimate magazine theme for WordPress.

२५ विद्यार्थीमा को’रोना सङ्क्रमण देखिएपछि विद्यालय ब’न्द

1,808

गलकोट- विदेशमा को’रोनाको तेस्रो भेरियन्टको त्रा’स बढिरहेको सन्दर्भमा बागलुङमा को’रोना सङ्क्रमणदर पुनः उकालो लाग्न थालेको छ। बिहीबारमात्रै बागलुङमा एकै विद्यालयका २५ जनामा को’रोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ।

त्यस्तै समुदायस्तरमा बिहीबार नै तीन जनामा को’रोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय बागलुङले जनाएको छ। बागलुङ नगरपालिकाको बलेवास्थित एक विद्यालयमा को’रोनाको लक्षणपछि ८२ जनाको परीक्षण गर्दा एकसाथ २५ जनामा सङ्क्रमण पुष्टि भएको स्वास्थ्य कार्यालय बागलुङका जनस्वास्थ्य निरीक्षक देवप्रकाश घिमिरेले जानकारी दिए।

उक्त विद्यालय व्य’वस्थापन समितिको निर्णयानुसार अर्को सूचना जारी नभएसम्मका लागि विद्यालय ब’न्द गरिएको स्वास्थ्य कार्यालयले जनाएको छ। कार्यालयका अनुसार विद्यालयमा पुनः शुक्रबार थप विद्यार्थीको को’रोना परीक्षणपछि मात्रै विद्यालयको नाम खुलाइनेछ।

घिमिरेका अनुसार विद्यालय भएको समुदायको तीन जनामासमेत को’रोना पुष्टि भएकाले धेरै मात्रमा समुदायमा को’रोना सङ्क्रमित रहेको स्वास्थ्य कार्यालयको अनुमान छ। त्यस क्षेत्रमा स्वास्थ्य कार्यालयको टोली शुक्रबार जाने र अवस्था बुझेपछि जिल्लास्तरीय को’रोना स’ङ्‍कट व्यवस्थापन समितिले निर्णय गर्ने जनस्वास्थ्य निरीक्षक घिमिरेले बताए।

को’रोना पुनः बढेसँगै स्वास्थ्य स’चेतना अ’पनाउन कार्यालयले अनुरोध गरेको छ। बागलुङमा बुधबारसम्म जम्मा १३ सक्रिय सङ्क्रमित रहेकामा बिहीबारमात्रै सक्रिय स’ङ्क्रमितको सङ्ख्या ४१ पुगेको छ। अहिले धवलागिरि अस्पताल बागलुङको आइसोलेसनमा दुई सङ्क्रमितको उपचार भइरहेको छ।