Ultimate magazine theme for WordPress.

क्रिसमस भोजमा सहभागी १७ जनालाई ओ’मिक्रोन सङ्क्रमण भएको आशङ्का, टाउको दु’ख्ने, घाँ’टी दुख्ने…

175

नर्वे। गत हप्ता ओस्लोमा १०० भन्दा बढी पाहुनाभेला भएको क्रिसमस भोजपछि को-भि’ड–१९ सङ्क्रमित भेटिएका कम्तीमा १७ जनालाई ओ’मिक्रोन भेरिएन्ट भएको आशङ्का गरिएको ओस्लोका सहरी अधिकारीहरूले शुक्रबार बताएका छन्।

पार्टी जानेहरूमध्ये को-भि’ड सङ्क्रमण पुष्टि भएका अन्य व्यक्तिमा पनि ओ’मिक्रोन भाइरस देखिने सम्भावना भएकोले ओ’मिक्रोन सङ्क्रमित बढ्ने सम्भावना देखिएको छ। ओस्लो नगर प्रशासनले भनेको छ, “अहिलेसम्म पीसीआर परीक्षण भएका ६० र एन्टिजेन परीक्षण गरिएका अन्य चार जनालाई को-भि’ड सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ।”

“१७ जनामा ओ’मिक्रोन सङ्क्रमणको प्रबल सम्भावना छ तर त्यो अझै पक्का भएको छैन। अहिलेसम्म एक जनालाई ओ’मिक्रोन भएको पुष्टि गरिएको छ,” विज्ञप्तिमा भनिएको छ। भोजमा सहभागी करिब १२० जनामध्ये सबैले खो’प लगाएको बताइएको छ।

सङ्क्रमितमध्ये केही व्यक्ति हालै दक्षिण अफ्रिका यात्रा गरेका पनि बताइएको छ। उनीहरू गत शुक्रबार आफ्नो मालिकद्वारा आयोजित क्रि’समस भोजमा सहभागी भएका थिए। नगर स्वास्थ्य अधिकारी टिन राभ्लोले एएफपीसँग भने, “उनीहरू सबैलाई खोप लगाइएको थियो, तिनीहरूमध्ये कसैलाई पनि जटिल लक्षणहरू थिएनन् र तिनीहरू सबैले आफै परीक्षण गरेका थिए।

भोज लगायत सबै कुरा को-भि’ड कानून अनुसार गरिएको थियो र कुनै नियम भङ्ग गरिएको थिएन।” सङ्क्रमण देखिएका व्यक्तिमा सामान्य अहिलेसम्म टाउको दु’ख्ने, घाँ’टी दुख्ने र खोकी लाग्ने जस्ता हल्का लक्षण मात्र देखा परेका राभ्लोले बताए। कुनै–कुनै परीक्षणहरूमा जाँच गरेपछि ओ’मिक्रोनको शङ्का उत्पन्न भयो यद्यपि सबैको पूर्णतया विश्लेषण गरिएको छैन।

यसको अर्थ पुष्टि गरिएका घटनाहरूको सङ्ख्या बढ्न सक्छ। बिहीबार ओ’मिक्रोम सङ्क्रमणको शकास्पद घटना देखा परेपछि नर्वे सरकारले ग्रेटर ओस्लोमा धेरै प्र’तिबन्धको घोषणा गरेको छ र यो आजै मध्यरातदेखि लागु गरिएको छ। एजेन्सी