Monday, August 15

घरमा यस्तो बिरुवा रोप्दा सुख, शान्ति र समृद्धि मिल्छ ।

July 24, 2022

आजको भौतिकवादी युगमा मानिसहरूले आफ्नो घरमा धेरै प्रकारका रूखहरू र बिरुवाहरू फलाउँछन्। यी सुत्ने बिरुवाले घरको सौन्दर्य मात्र बढाउँदैन, अक्सिजन निकालेर कार्बनडाइअक्साइड शोषेर घरको वातावरणलाई पनि शुद्ध बनाउँछ।

सोही वास्तुशास्त्रका अनुसार यी रुख तथा बोटबिरुवाले घरको आर्थिक समस्यालाई हटाउँछ । घर परिवारमा सुख, समृद्धि र शान्ति ल्याउँछ। घरमा सकारात्मक ऊर्जा संचार गर्नुहोस्। तर घरमा रुख तथा बिरुवा रोप्दा वास्तुका यी नियमहरू पालना गरे मात्रै घरको उन्नति हुन्छ ।

त्यसैगरी केही यस्ता बिरुवाहरु पनि छन् जसलाई घरमा लगाउनाले घरमा गरिबी आउँछ र यसको असर नकारात्मक हुन्छ । त्यसैले वास्तुशास्त्रले घरभित्र यस्ता बिरुवा लगाउन अनुमति दिँदैन। यस्तो अवस्थामा घरभित्रै भुलेर पनि यी बिरुवा रोप्नु हुँदैन ।

क्याक्टस बिरुवाहरु

वास्तुशास्त्रका अनुसार घरमा क्याक्टसको बिरुवा रोप्दा घरमा नकारात्मक उर्जा आउँछ, जसले परिवारमा कलह बढाउँछ। वास्तुशास्त्रका अनुसार घरको पातमा काँडा र धारिलो काँडा भएको बिरुवा लगाउनु हुँदैन । क्याक्टसले घरमा खराब भाग्य ल्याउन सक्छ। साथै, परिवारमा तनाव र चिन्ता बढ्न सक्छ।

कपासको बोट

वास्तुशास्त्र अनुसार घरभित्र कपासको बिरुवा लगाउनु हुँदैन । कपासको बोटले घरमा अशुभता ल्याउने विश्वास गरिन्छ। यसलाई अशुभको प्रतीक मानिन्छ ।

बोन्साई बिरुवाहरु

वास्तुशास्त्र अनुसार घर भित्र बोन्साई बिरुवा लगाउनु हुदैन । यसले परिवारका सदस्यहरूको जीवनचक्रमा बाधा पुर्‍याउँछ। यसले व्यापार र जागिरमा पनि बाधा पु¥याउँछ ।

इमली बिरुवा

वास्तुशास्त्रका अनुसार इमलीको बोटले मानसिक शान्ति खलबलाउँछ। त्यसैले घरभित्र रोप्नु हुँदैन ।

मेहंदी बिरुवा

मेहन्दी वा मेहन्दीको बिरुवा घरमा राख्नु हुदैन किनकी यी बिरुवाहरुमा दुष्ट आत्माहरु बस्ने विश्वास गरिन्छ । जसका कारण तनाव उत्पन्न हुन्छ र घरको सम्पूर्ण वातावरण बिग्रन्छ ।

Comment